Na pewno słyszałeś to wcześniej, ale to prawda: zaproszenia odzwierciedlają styl przyszłego ślubu i weselu. Oferta zaproszeń ślubnych jest ogromna i zróżnicowana. Tradycje i trendy co jakiś czas się zmieniają. Pamiętaj, aby w wysyłanych zaproszeniach wpisać datę Twojego ślubu. Prowadź też dokładny zapis, komu wysłałeś już zaproszenie. Dopilnuj też, aby wszystkim osobom, które chcesz zaprosić, wysłać odpowiednio wcześnie zaproszenia. Najlepiej wysyłać zaproszenia na 6-8 tygodni przed weselem. W zależności od wybranego wzoru zaproszenia, powinieneś udać się do drukarni minimum dwa miesiące wcześniej. Taki czas bowiem jest potrzebny firmie do zaprojektowania i wydrukowania zaproszeń. Zamówienie zaproszeń odpowiednio wcześnie naprawdę stresu i pieniędzy. Możesz też odpowiednio zaplanować wysyłkę zaproszeń do wszystkich gości. Przy zamówieniu zaproszeń należy liczyć adresy pocztowe – nie zaproszonych gości! Pamiętaj, że zapraszasz przecież wiele par i rodzin. Jeśli masz przykładowo zaproszonych gości, może wystarczyć 100 zaproszeń. Pamiętaj też, o zamówieniu od 10 do 15 dodatkowych zaproszeń, na wypadek zaproszenia kilku gości w ostatniej chwili. Jeśli masz do wydrukowania dodatkowe zaproszenia już po zakończeniu zleceń, firma poligraficzna potraktuje je jako nowe zamówienie i w konsekwencji może być to droższe rozwiązanie. Należy rozważyć różne opcje drukowania. Typografia jest modna, ale również może być kosztowna. Termografia jest nowoczesną alternatywą wydruku zaproszeń. Aby zwiększyć efekt, należy zamówić opcję grawerowania. Zazwyczaj termografia jest o połowę tańsza od typografii. Zaproszenia wydrukowane tą metodą są bardzo ładne. Druk płaski off-setowy lub cyfrowy sprawi, że każde zaproszenie będzie niezwykle nowoczesne i eleganckie. Generalnie ta usługa jest zbliżona cenowo do termografii, ale druk cyfrowy pozwala na wybór większej liczby kolorów. Dla tych, którzy szukają bardziej matowych lub nowoczesnych elementów dekoracji, płaskie drukowanie może być świetną alternatywą. Taki rodzaj druku sprawdza się dobrze do odtwarzania kolorów w półtonach, szkiców i map.

Pomyśl też o kolorach weselnych, do swoich zaproszeń ślubnych możesz włączyć swoje kolory i motyw. Następnie takich samych kolorów można użyć w menu weselnym i karcie ceremonii. Kremowy, biały lub w kolorze kości słoniowej papier w połączeniu z czarną lub złotą czcionką jest klasycznym wyborem dla formalnych zaproszeń ślubnych. Można również rozjaśnić swoje zaproszenia kolorowymi, metalicznymi czcionkami, papierem, kopertami i taśmami. Po prostu pamiętaj o zachowaniu czytelności przy wyborze kolorów.

Oprócz przepięknych wyjątkowych zaproszeń ślubnych niezwykle ważny jest także wybór wymarzonej sali weselnej. Wybór sali jest jednym z kluczowych etapów organizowania Twojego. ślubu. Cudowne sale można wyszukać przez Internet, przykładowo zaglądając na stronę internetową: W ten sposób skrócimy czas organizacji ślubu i poniesiemy mniejsze koszty.