Kiedy planujecie swój dzień ślubu, powinniście przekazać listę piosenek, którą chcecie usłyszeć, wynajętemu DJ lub zespołowi muzycznemu. Muzyka jest świetnym sposobem na odzwierciedlenie Twojej osobowości. Goście mogą poczuć się na Twoim przyjęciu jak na imprezie, tradycyjnym polskim weselu lub w nowoczesnym klubie. Wszytko zależy od tego jaką muzykę wybierzecie.

Przy wybieraniu piosenek powinniście uwzględnić też wiek i gust zaproszonych gości. To, co podoba się Wam, nie musi się np. przypaść do gustu starszym członkom rodziny. Warto sprawić, by muzyka na Twoim ślubie była naprawdę wyjątkowa. Dlatego starajcie się nie wybierać utworów, które na co dzień lecą w radio. Zapytajcie znajomych i członków rodziny, czy mogą polecić Wam jakiegoś DJ czy zespół weselny. Taka bezstronna opinia może się Wam bardzo przydać.

Wynajętemu DJ lub zespołowi muzycznemu powiedzcie jasno o swoich sympatiach i antypatiach. Nie lubisz „Macareny” czy „Lambady”? Napiszcie je na liście piosenek, których nie chcecie usłyszeć na swoim weselu. Pamiętajcie też, by na Waszym przyjęciu zagrano zarówno energetyczne, jak i spokojne kawałki. Jesteście romantykami? Dołączcie swoje ulubione piosenki o miłości z różnych dekad.

Zazwyczaj muzyka powinna podobać się wszystkim zaproszonych gościom. Zawsze warto jednak spróbować czegoś nowego. Wiecie, że ciotka i wuj kochają tańczyć salsę? Poproście ich, aby polecili Wam kilka utworów. Upewnijcie się też, że są chętni, aby pokazać kilka tanecznych kroków. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy goście będą się z pewnością świetnie bawić. Można też poprosić przyjaciół i rodzinę o zasugerowanie Ci kilku swoich ulubionych tanecznych utworów.

Macie piosenkę, którą koniecznie musicie mieć na swoim weselu, ale obawiacie się, że możecie w ten sposób obrazić lub wprawić w zakłopotanie swoich starszych krewnych? Poproście, by została ona zagrana w późnych godzinach wieczornych, kiedy wśród większości pozostałych biesiadników będą Wasi przyjaciele.

Pamiętajcie też, by zostawić pewną swobodę wynajętym muzykom lub DJ. Oczywiście, powinniście wybrać swój pierwszy taniec, a także niektóre kawałki, które mają być zagrane na przyjęciu. Resztę zostawcie doświadczeniu i wiedzy muzyków, którzy potrafią odczytać nastrój gości i dostosować odpowiednio swój repertuar na ten wyjątkowy dzień. Nie zapomnijcie porozmawiać z DJ lub liderem zespołu o tym, co on i/lub grupa planuje ubrać się na ten dzień. Piosenkarka, która ma na sobie krótką spódniczkę, może zmartwić Wasze babcie.

Zadbaj też o swoich muzyków – zapewniając im coś do przekąszenia i wypicia, a także komfortowe miejsce do wypoczynku. Dzięki temu goście będą później lepiej się bawić.

Wybór wymarzonej sali weselnej jest tak samo ważny jak znalezienie wyjątkowego DJ lub zespołu muzycznego. Wybór idealnej sali jest jednym z kluczowych etapów organizowania wesela. Fantastyczną salę weselną możecie znaleźć na stronie: W ten sposób zaoszczędzicie znacznie czas i pieniądze.