Bardzo modny jest ostatnio styl wiejski (zwany również rustykalnym). Cechą dominującą jest naturalność i prostota. Gdzieniegdzie tylko przenikają wyrafinowane, efektowne akcenty. Przede wszystkim wyróżnia się on zielonymi dekoracjami z gałązkami i mnóstwem kwiatów. Suknia ślubna powinna być długa, prosta, zwiewna, delikatna i w stylu romantycznym. Najlepiej by była koronkowa, podobnie jak welon. Druhny z kolei powinny mieć błyszczące i luźne sukienki i swobodnie zaplecione warkocze. Dziewczynki sypiące kwiaty mogą mieć na głowie przepiękny wianek pleciony z kwiatów. Obok domu weselnego można postawić oświetlony namiot, w którym bawić się najmłodsi weselnicy. Warto też zadbać o rustykalne zaproszenia na ślub, które wyróżniają się subtelnością, zwiewnością i lekkością. Wszystkie wyjątkowe ornamenty powinny być ręcznie wykonane. Niezwykłe zaproszenia mogą być w kolorze kości słoniowej, różu i delikatnej lilii. Musimy też pamiętać o udekorowaniu sali weselnej w tradycyjnym, staropolskim stylu.

Jeśli nie podoba Ci się wizja gości, korzystających z telefonu podczas ślubu i przyjęcia weselnego? Wybierz „akustyczny” ślub. Przed drzwiami kościoła i sali weselnej wybierz jedną osobę, która będzie sprawdzała, czy goście mają wyłączony lub wyciszony telefon. Możesz też dodać prośbę na profilu na facebooku i w programie ceremonii o niekorzystanie z telefonów na czas ślubu i wesela. Powinniśmy to zrobić w eleganckim stylu, np. „Chcemy, aby każdy mógł naprawdę cieszyć się z ceremonii i przyjęcia, dlatego uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od robienia zdjęć i kręcenia filmów telefonem komórkowym”.

Dawno minęły czasy, kiedy wszystkie wesela aranżowano w białym kolorze. Od kilku lat modnym kolorem przewodnim stały się neutralna i wyciszona biel, kość słoniowa i metaliczne złoto. Wspaniale pasują do nich odważne barwy, m.in. czerwony mak, mandarynka czy niebieskie indygo. Warto też zatroszczyć się o kolorowe szczegóły, np. różnobarwne kwiaty. Można również zamówić w cukierni kolorowe ciastka w kształcie kwiatów.

Jeśli jesteś zafascynowana stylem vintage, pamiętaj by koronkowa suknia ślubna posiadała nowoczesne akcenty, np. dopasowane bolerko i przezroczyste rękawy. Idealna suknia powinna być w kolorze stonowanej kości słoniowej, popielatym, różowym lub złotym. Wspaniale sprawdzą się następujące dodatki: woalka lub klasyczny welon, pióra, perły, postarzana biżuteria i długie, białe rękawiczki. W dłoniach panna młoda powinna trzymać kremowy, pastelowy bukiet ozdobiony biżuterią lub tkaniną. Z kolei pan młody powinien założyć odpowiednio stylizowany garnitur, kolorową muchę i buty w stylu retro. Niezbędnym dodatkiem będą butonierka pasująca do stroju narzeczonej. Stylizacje vintage są niezwykle eleganckie. Cechą charakterystyczną tego stylu jest koronka. Dlatego oprócz stroju panny młodej, musi być również obecna na stołach weselnych. Pasują tutaj idealnie koronkowe obrusy, bieżniki, taśmy opasające wazoniki i serwetki. Kwiaty są tutaj również niezwykle istotne. Budują wyjątkowy nastrój i skutecznie wypełniają miejsce na stołach. Warto wybrać róże, piwonie, lilie i hortensje. Świetnie sprawdzą się również niewielkie, urocze bukieciki obok nakrycia.

Kwiat wiśni jest nieoficjalnym narodowym kwiatem Japonii. „Sakura” to japońska nazwa wiśni. Ten piękny kwiat występuje w kolorach od białego przez jasny róż do ciemnego różu. Kwiaty wiśni są z natury delikatne, dlatego wystrój weselny powinien być prosty i świeży. Na stołach weselnych warto postawić wysokie białe wazony, w których będzie zaledwie kilka gałęzi wiśni. Jeśli chcemy jeszcze bardziej nawiązać do japońskiego stylu, powieśmy w całym sali papierowe lampiony. Można też zrobić wyjątkowe pierścienie na stół. Na białej serwetce należy postawić różowe lub brązowe pierścienie, do których wsuńmy mały kwiat wiśni. Możemy też wybrać różowy szampan i drink wiśniowy. Gościom, którzy nie piją alkoholu, możemy zaproponować wiśniowy koktajl. W menu mogą znaleźć się także potrawy z wiśniami. Pamiętajmy, jednak o urozmaiceniu menu, by goście, którzy nie lubią wiśni, także mogli coś wybrać.