Przede wszystkim przy kupowaniu prezentów ślubnych nie bądź przesadnie kreatywny. Prawie 85% młodych małżeństw chce, aby goście wybrali prezent ślubny z przygotowanej listy,a 95% ma co najmniej jedną taką listę. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Młoda para dostanie rzeczy, których najbardziej potrzebują. Natomiast goście nie kupią takiego prezentu, który będzie stał tylko w piwnicy lub na strychu i się kurzył.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, dzisiejsze pary wolą nowoczesne niż tradycyjne prezenty. Mimo to, niektórzy nowożeńcy najbardziej ucieszą się z przedmiotów do kuchni, jadalni, sypialni czy łazienki. Dzięki luksusowej pościeli z pewnością poczują się w swoim domowym zaciszu jak w spa. Dobrym pomysłem może być zakup zestawy: miękkich poduszek, grubego i przytulnego koca oraz najwyższej jakości hotelowych ręczników. Para młoda z pewnością ucieszy się z eleganckiego kompletu naczyń i sztućców, który będzie mogła później wykorzystać na różne okazje. Wiele par marzy o kuchennym sprzęcie najwyższej klasy: lodówce, zamrażarce, zmywarce czy kuchence mikrofalowej. Możemy też o akcesoriach, które z pewnością przydadzą się w każdej kuchni: naczynia, garnki, patelnie, nowoczesny czajnik elektryczny, zestaw noży czy ekspres do kawy. Możemy też pomyśleć o podarowaniu parze młodej vouchera na zakupy. Takie rozwiązanie na pewno ucieszy nowożeńców.

Do pożądanych i niezwykle praktycznych prezentów ślubnych możemy również zaliczyć:n najwyższej klasy roboty kuchenne, nowoczesne żelazka czy piękne i eleganckie obrusy. Pamiętajmy, by przed zakupem dyskretnie porozmawiać o planowanym prezencie z pozostałymi gości. Nie chcemy przecież, by para młoda dostała np. kilka takich samych ekspresów do kawy. Prz kupowaniu praktycznych prezentów pamiętajmy też, by nie kierować się tylko modą. Musimy uwzględniać gust pary młodej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupienie tradycyjny podarunek.

Jeśli natomiast wiemy, że para młoda jest ekstrawagancka i chętnie podąża za nowymi trendami, może pomyśleć o oryginalnych prezentach ślubnych. Z pewnością nowatorskim prezentem będzie zafundowanie parze młodej skoku na bungee. Możemy wykupić skok, w którym będą uczestniczyły dwie osoby. Do takich nietypowych prezentów na pewno należy również podarowanie karnetu na paintball czy przejażdżka rajdowym samochodowym. Takie ekstremalne prezenty z pewnością przyniesienie parze młodej dużo adrenaliny i wyjątkowych emocji.

Jeżeli zaś nowożeńcy są bardzo romantyczni, możemy rozważyć podarowanie im karnetu do luksusowego SPA, w którym spędzą przyjemne chwile. Jeśli wiemy, że para młoda marzy o egzotycznej wyprawie, możemy wręczyć otwarty bilet, dzięki któremu młodzi małżonkowie sami wybiorą kiedy chcą wyruszyć w podróż poślubną. Jeśli zaś bardzo dobrze znamy parę młodą, możemy sami ustalić datę wyjazdu i długość podróży, wybrać środek transportu, a także zarezerwować miejsce w luksusowym hotelu.