Nie chcesz zepsuć swojego ślubu, wybierając suknie, które stresowałyby Twoje druhny? Sprawdź te przydatne wskazówki.

Przede wszystkim nie ubieraj swoich druhen w sukienki, które sprawiłyby, że będą wyglądać ociężale lub zupełnie nieseksownie. Nie spiesz się przy podejmowaniu decyzji, jak będą wyglądały na ślubie Twoje druhny. Przy wybieraniu stylu, pamiętaj, by sukienki nie były podobne do Twojej sukni ślubnej? Chyba nie chcesz, by druhny wyglądały jak panna młoda?

Szukaj takiego stylu, w którym Twoje druhny będą wyglądały idealnie, bez względu na ich kształty i rozmiar jaki noszą. Dół sukienki w kształcie litery A i z podwyższoną talią będą wyglądały dobrze na każdej druhnie, bez względu na jej typ figury. Wysoka talia podkreśla bowiem biust i ukrywa zaokrąglone kształty.

Możesz też wziąć pod uwagę kolor lub tkaninę, a następnie pozwolić by każda druhna mogła wybrać styl, która najbardziej odpowiada jej typowi ciała. Twoja niewysoka druhna może wyglądać zupełnie inaczej w tej samej sukni niż wysoka druhna. Dlatego z pewnością Twoje przyjaciółki docenią możliwość wybrania swojego własnego stylu.

Wybierz kolory, które lubisz, a następnie zastanów się, czy będą dobrze pasowały do wszystkich Twoich znajomych. Pod uwagę weź ich cerę i kolor włosów. Jaśniejsze kolory bardziej pasują do osób o ciemnej skórze, natomiast pastelowe barwy są idealne dla dziewcząt z jaśniejszym odcieniem skóry.

Bądź miła i nie proś swoich przyjaciółek, by miały na ślubie sukienki, których same nigdy nie ubrały. Nie wybieraj jednak też typowych sukienek, np. klasycznych. małych czarnych.

Pamiętaj też, uwzględniać sytuację finansową każdej druhny. Jeśli zakochasz się w sukience, która przekracza ich możliwości finansowe, powinnaś samodzielnie pokryć zaistniałą różnicę.

Zapytaj druhen, czy wybiorą się z Tobą na zakupy. Jeśli będzie ich jednak więcej niż cztery, wybierz się z każdą z nich osobno. W przypadku większej grupy osób, trudno jest czasami wyrazić własną opinię. Pamiętaj też, by słuchać ich zdania.

Możesz też doradzić swoim przyjaciółkom, w jakich rodzajach sukien, będą Twoim zdaniem dobrze wyglądały. Dlatego przy wręczaniu katalogu z sukienkami, możesz zamieścić swoje notatki, które stroje do nich pasują.

Sukienki w ciemnym kolorze, jak marynarski, zielony i czarny świetnie wyglądają prawie na wszystkich kobietach i mogą być noszone po ślubie również na inne oficjalne okazje.

Jeśli rozważasz sukienkę bez ramiączek lub taką, pod którą nie wkłada się biustonosza, przed podjęciem decyzji zapytaj druhny, czy taki styl im odpowiada.

Nie kontroluj przesadnie i nie staraj się robić wszystkiego na własną rękę. Wyznacz najbardziej odpowiedzialną druhnę, która będzie odpowiedzialna za zakup sukni.